Duben 2010

16., 26.4.-2.5.

26. dubna 2010 v 19:05 | Waše žena |  * TÉMA TÝDNE
Dobrý den.Blíží se měsíc zamilovaných,často také měsíc svateb.Tento týden se vás ptám,kdo si myslíte,že je častěji nevěrný???Ženy nebo muži???Možná se mýlím,ale já si myslím,že je to půl na půl...

15., 19.4.-25.4.

19. dubna 2010 v 19:03 | Waše žena |  * TÉMA TÝDNE
Dobrý den.Téma tohoto týdne zní,jestli věříte v lásku na celý život???Já v ní věřím,ale myslím si,že v dnešní době je to opravdu vyjímka...

14., 12.4.-18.4.

12. dubna 2010 v 19:00 | Waše žena |  * TÉMA TÝDNE
Dobrý den.Tento týden se vás budu ptát,jestli jste se sebou spokojení (vzhled i povaha) nebo byste chtěli být jiní???Já spokojená nejsem,ale ani nespokojená.Mohlo by být hůř no.

3 zásadní rady pro dobré manželství

10. dubna 2010 v 18:47 | Waše žena |  *Vztahy
Tři zásadní rady pro dobré manželství
Manželstvím si vztah nepojistíte
Manželstvím si vztah nepojistíte
foto: samphoto.cz/jiunlimited
Je krásné slíbit si věrnost a lásku až za hrob, zkrátka dokud nás smrt nerozdělí. Jenže kde jsou skutky? Navlečením prstýnku vztah rozhodně není "v suchu".

Datum publikace článku

Publikováno: 04. 06. 2009
Muž musí být neustále překvapován, ve střehu a v pohotovosti, aby fungoval tak, jak má. Jakmile se nechá usnout na vavřínech, znudí se a to je pro něj ta pravá chvíle pro vymýšlení akcí, od nichž očekává zvednutí adrenalinu. Chlap je zkrátka takové "výmyslo", které nesmí zahálet. V praxi to znamená, že byste mu vy jakožto milují žena měla servírovat byť i malá překvapení, aby věděl, jak jste originální, výjimečná a neotřelá. A tím i pro něj nepostradatelná. Nejedná se o překvapení typu koupě terária s hady, přestavby ložnice nebo pozitivního těhotenského testu. Jde o občasné chování, jež je pro vás netypické, které ho udrží v pohotovosti.

Rada číslo 1

Nedělejte stále dokola to, co vždycky.
Uveďme si velmi jednoduchý příklad na jídle:
Váš manžel bude den co den ve stejnou hodinu jíst k obědu vepřový steak s bramborami. I když je to jeho nejoblíbenější jídlo, nastane den, kdy se ho přejí, náhle o ně ztratí zájem. Už zná chuť, která bude následovat, když vloží sousto do úst. A ještě ta samá hodina podávání oběda... Jednotvárné, stereotypní, nudně zaběhnuté, myslí si.
Co když ale oběd uvaříte o hodinu později a ještě se budete u stolu potutelně usmívat? Co když steak nahradíte něčím výjimečným, třeba receptem vonícím po exotice? Který muž by si nevšiml, že je "něco" jinak? Který by nespekuloval, co vězí za vaším spokojeným úsměvem, když se obyčejně mračíte? A proč se vůbec obědvá později?
Uvařte mu exotickou večeři
Uvařte mu exotickou večeři
foto: samphoto.cz/jiunlimited

Rada číslo 2

Nenechte se vyprovokovat.
Život muže je protkán provokacemi, kterých v běžném dni zažije bezpočet. Muž si dobírá osoby ve svém okolí, chce, aby mu kolegové trošku záviděli jeho kariérní postup, nové auto, partnerku. Naťukává své kolegy, sousedy, obchodní partnery poznámkami a čeká, jak budou reagovat, aby si vychutnal jejich rozpaky. Je jasné, že když tuto hru úspěšně provádí, kde se dá, tak ji bude zkoušet i doma.
Může se před vámi natřásat, že Milena z účtárny ho doslova hltá pohledem, ne-li tajně miluje, a jeho maminka vaří ty nejúžasnější meruňkové knedlíky, které nikdo jiný tak neudělá. Vysvětlení pod čarou: Muž zkoumá, kam až může zajít, hledá cestu, kudy vás dostat tam, kam chce on. Jakmile začnete shánět recept u tchyně a dělat žárlivé scény kvůli Mileně, která mimochodem určitě nemá ani tušení, že by někoho takového milovala, má váš provokatér vyhráno - ukázala jste se jako snadná kořist, kterou mu nikdo nevezme.
Nenechte se vytočit
Nenechte se vytočit
foto: samphoto.cz/jiunlimited

Rada číslo 3

Ukažte mu své hranice a sebedůvěru.
Dalo by se říct, že atraktivita pro druhé pohlaví jde ruku v ruce se sebevědomím. Důvěra v sebe sama je něco, co vám může muž ukrást, a proto musíte být ve střehu. Je jasné, že když mu budete v jednom kuse brečet na rameni, jaký máte hrozný osud, smůlu, že se vám kolegyně v práci posmívají, nevěříte si, protože víte, jak je k vám svět nespravedlivý, muž vycítí vaši odevzdanost a slabá místa. Proč by usiloval o někoho, kdo je sám pro sebe ztracený? Nic by tím nezískal.
Bojovnost a schopnost nedat nikomu nic zadarmo ukazují, že žena není vázána povinností být muži po ruce v momentě, kdy si on vzpomene. Má svoji hrdost, sebevědomí a tím i body k dobru. Umí se poprat o to, na čem jí záleží.
Nikdy není pozdě začít se chovat důstojně s vlastnostmi mazané lišky. Heslo zní: Kořením vztahu je i každá (malá) změna, s ní budete dokonalá žena! Ale jelikož je muž tvor nevyzpytatelný, nelze zaručit, že v rámci prevence nebude potřeba ho věšet v případě nouze za nohy (v tom lepším případě) do průvanu, aby nemyslel na hlouposti...

Spal s jinou,odpustíte mu???

10. dubna 2010 v 18:46 | Waše žena |  *Mužům vstup zakázán
Spal s jinou! Odpustíte mu?
Partnerova nevěra vždycky bolí
Partnerova nevěra vždycky bolí
foto: shutterstock.com
Automaticky zvednete jeho mobil, když vyzvání vedle vás, nebo potřebujete informaci na počítači a přijde mu nečekaný vzkaz přes ICQ - i takhle se dnes můžete dozvědět, že vám miláček zahýbá. Nastává moment, kdy se vám hroutí svět a nedokážete racionálně myslet. Vy ho ale pořád milujete a nechcete o něj přijít. Dokážete mu to odpustit?

Datum publikace článku

Publikováno: 30. 11. 2009
"Mám tušení, že se něco u nás děje," říká mi kamarádka Lenka u kávy. Radek se s ní v poslední době strašně málo baví. Chodí spát pozdě, jako by se vyhýbal jakékoli chvíli, kdy mohou být spolu. Uklidňuju ji a radím, aby nepátrala, jen se víc snažila komunikovat.
Následující večer mi ale zdrceně volá, že Radek ji podvádí. Podívala se mu prý náhodou do počítače, a našla tam srdceryvné zprávy od nějaké pětadvacítky. Nemohla jsem ji utišit, i když jsem se snažila sebevíc. Chápala jsem její pocity zrady, lítosti a nenávisti, které se v ní mísily.
preslapylogoTaké sledujete seriál Přešlapy, který vysílá TV Prima vždy každou středu od 20:00? Tématem příštího dílu je právě nevěra. Jak jste na tom vy? Odpustila byste svému partnerovi a na vše zapomněla? Nebo by byl s vaším vztahem amen? Už se vám něco takového stalo? Svěřte se nám na info@prozeny.cz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript !

Sexuolog radí

Pokud nevěru odhalíme, máme podle sexuologa Ondřeje Trojana tři možnosti. Odpustit ji, ale za předpokladu, že nebudeme využívat moci, která plyne z prohřešku partnera, a nebudeme jej neustále trestat. Nebo ji neodpustit a vztah se rozpadne. "Posledním řešením je nevěru do určité míry tolerovat (například že se zachovává diskrétnost a nevěra se dále tají) s tím, že jsme si vědomi, že naše partnerství je nějakým způsobem narušeno, ale přesto je pro nás i nadále cenné," vysvětluje sexuolog. Ať už se zachováte jakkoli, je jasné, že nevěra velmi naruší a poznamená vaše soužití.

Lenka to řekla na rovinu, ale...

Lenka se rozhodla pro přímou konfrontaci s Radkem. Když se vrátil z práce, v klidu uvařila kávu a pak udeřila slovy: "Máš mě ještě rád?" Radek nechápal její otázku a tvářil se zmateně. To ji utvrdilo v tom, že není nevinný. Pak to řekla na rovinu. Že se mu podívala do počítače a našla vzkazy od nějaké Veroniky. Na otázku, co s ní Radek má, nastalo hrobové ticho. Radek se nepřiznal, i když všechno bylo jasné. Nezapíral. Zvolil taktiku mlčení. Vyslechl si monolog své ženy, která se před jeho očima hroutila v potocích slz.
Může nevěra posílit vztah? A dokázaly byste ji partnerovi odpustit? Podívejte se na naši videoanketu:

Co bylo pak?

Po konfrontaci se Lence trochu ulevilo, ale bylo jasné, že už nikdy to nebude jako dřív. Přesto doufala, že čas rány z větší části zahojí. I mě samotnou překvapila její reakce. Taková rázná žena, očekávala bych, že mu sbalí kufry a vyhodí ho ještě tentýž večer. Těžko říct, jak bych se v takové chvíli zachovala já. Místo toho mu Lenka řekla, že rozhodnutí je na něm. Buď půjde, což si uvnitř rozhodně nepřála, ale akceptovala by to. Nebo zůstane, ale románek s Veronikou okamžitě ukončí.

Zachovat chladnou hlavu někdy pomáhá

preslapylogoObdivuji její sílu. Věděla jsem, že je zraněná a pokořená. Neznám nikoho, kdo by se s nevěrou takhle "navenek" jednoduše vypořádal. A možná to je jeden ze způsobů, jak zachovat vztah, o který nechcete přijít. I Ondřej Trojan říká, že soužití může mít ještě šanci, ale za určitých podmínek. "Je třeba, aby se nad nevěrou ,nezavřela voda'. Může to být i impulz k tomu, aby si oba v páru vyjasnili své pocity, hodnoty, očekávání a našli společnou cestu dál. Házení těžkých předmětů na provinilcovu hlavu pomůže jen na chvíli ventilovat vztek, ale jinak nic neřeší stejně jako výčitky." Důležitá je prý shoda v tom, že oběma na partnerství záleží. A jestli cítíte, že to sami vyřešit nezvládnete, není od věci vyhledat párového poradce.
Přehnaná žárlivost k ničemu nevede
Přehnaná žárlivost k ničemu nevede
foto: shutterstock.com

Jsou muži horší než ženy?

Statistiky z letošního roku vypovídají o tom, že z řad žen třetina přiznala nevěru, ale číslo je určitě ještě větší, jelikož máme prý podle odborníků tendenci tenhle fakt tajit nebo si nevěru vysvětlovat po svém. Líbání a žhavý tanec na diskotéce s mužným krasavcem dokážeme brát jako normální pudovou záležitost a s nevěrou to nemá nic společného. Ženy nejčastěji hovoří o nevěře, až když dojde k pohlavnímu styku. Muži jsou v tomhle směru otevřenější a nevěru přiznala víc než polovina.
A jak je to vlastně s tím, že mužská nevěra nemá co do činění s city na rozdíl od té ženské? Mýtus. I muži něco cítí, ale podle odborníků se nesnaží vzniklou situaci řešit a hned dělat závěry včetně ukončování současného vztahu. Na rozdíl od žen.

Bez důvěry nemáte nikdy jistotu

Lenka si to vyřešila po svém. Jsou to tři roky a Radek seká latinu. Vypadá to, že tuhle zkoušku ustáli, ale může si být Lenka jistá, že se situace nebude opakovat? Každý vztah potřebuje péči obou zúčastněných. Při odhalení nevěry vzniknou velké trhliny, a to nejen v srdci podvedené strany. Důvěra (to nejdůležitější, na čem jste stavěly), kterou jste do vztahu vkládaly, je pryč.
O lásku je třeba neustále bojovat a pěstovat ji a nespoléhat se, že vám vydrží bez přičinění celý život. Snažte se být si na blízku a komunikovat stejně jako na úplném začátku vztahu. A připravte se na to, že to bude čím dál tím větší dřina!

Počkala si na milenku!

preslapylogoI Jana, hlavní hrdinka třináctidílného seriálu Přešlapy, tuší, že je něco s jejím vztahem v nepořádku. Pravda vyjde najevo. Petr jí byl nevěrný. Vztek ovšem nemá jen na svého partnera, ale i na kamaráda Adama, který o nevěře věděl a zatajil ji. Petr ale s nevěrou nepřestává, a tak se Jana rozhodne konat přímo na místě činu. Jak to všechno dopadne a návod, jak případně řešit podobnou situaci, se dozvíte ve středu v osm na Primě.

Je lepší být ženou nebo mužem???

10. dubna 2010 v 18:43 | Waše žena |  *Muži-ženy(vztahy)
Je lepší být ženou, nebo mužem?
Myslíte, že to mají ženy jednodušší?
Myslíte, že to mají ženy jednodušší?
foto: shutterstock.com
Vztahy jsou jedna velká kovbojka na pokračování. Koho vlastně chtějí ženy? Po kom doopravdy touží muži? Je dnes lepší nosit sukně, nebo kalhoty? A které pohlaví je na tom lépe? Pojďme na to přijít!

Datum publikace článku

Publikováno: 21. 12. 2009
Emancipace a oproštění se od původního ženského předurčení - stání u plotny - způsobily, že mnoho žen nemůže najít partnera. A když ho objeví, zase se těžko sžívají s jeho návyky a životem. Proto asi dnešní svět tak dobře zná pojem přepracování. Kam jinam se taky před smutkem schovat? Prostě všechno je špatně. Ženy se čím dál víc věnují kariérám a muži mají pocit, že je dámy přestávají potřebovat, což zase odporuje jejich původnímu poslání chránit rodinný krb, stát se živitelem a řešit potíže. Ať se přihlásí ten, kdo z toho není zmatený! A ať nám poví, které pohlaví to má dnes těžší?!

Chlapa nepotřebuji!

25 % žen prý bude podle odhadu v roce 2020 trvale svobodných, na což upozorňují autoři bestselleru Proč muži lžou a ženy pláčou, Allan a Barbara Peaseovi. Feminismus má na to osobitý názor: Vždyť 50 % žen současného západního světa aktivně pracuje, tak na co by doma potřebovaly muže? Nevystačí si snad samy? Tak možná na to ošetřování z přepracování, ale jinak na nic… Ženské priority jsou jinde. Z péče o muže se stala nutnost přežít, budovat úspěch a neztratit se v tvrdé realitě.
Zajímavé je, že když ženy (aspoň naoko) vztahy neřeší, tak o nich rády čtou v knihách a časopisech. Mohlo by se zdát, že jim tak více záleží na tom, jak mít lepší vztah než Klára ze sousedství. Muže to však trápí stejně, i když se na vztahy nesoustředí s takovou vervou. A z toho vyplývá, že i mužská duše se ztrácí někde mezi emancipací, láskou a složitějším navazováním nových známostí. Být mužem taktéž není jednoduché. No opravdu!
Obě pohlaví jsou na tom stejně
Obě pohlaví jsou na tom stejně
foto: shutterstock.com

Když muži přišli o nezávislost

Kdesi v minulosti měli muži a ženy své vymezené místo, teritorium, kam jim druhé pohlaví nezasahovalo. Vše bylo jasné. Rovnice živitel - matka a hospodyně byla jasná, všichni znali své poslání. Jak však čas postupoval, vedle vyspělejších a dravějších žen se muži začali stávat menšími a menšími. A tak se dámy konečně dostaly tam, kam směřovaly, kdežto muži přišli o svoji iluzi, že se bez nich nedá žít… (Nejšťastnější asi byli Adam a Eva, neboť ještě nevěděli, do čeho jdou, a hlavně jim nikdo neradil. Dnes jsou od toho kamarádi. Když poradí špatně, na koho se budete zlobit víc?)

Kdo je na tom nejhůř?

O vztazích se čím dál více přemýšlí, ale málokdo umí vypnout rozum a zkusit své štěstí "na blind". Jaksi je to pořád nějaké zamotané. Seznamovací agentury se nechávají slyšet, že ženy chtějí úspěšného muže, který by je zabezpečil a ochránil, byl citlivý, ale ne zas až tak moc. Mužům prý stačí průměrná, ale osobitá partnerka - parťačka vhodná do nepohody s vlastním názorem a hlavou, která bude ochotná jim naslouchat. (Pozor, žádná dokonalost je nepřitahuje.)
Naproti tomu když si znovu přečtete tento odstavec, co uvidíte? Že muži musí být citliví a shovívaví vůči potřebám žen, ale neoblomní a tvrdí v ostatních záležitostech, a ženy by zase měly přijít na to, po čem muži touží a aspoň z části se postarat o jejich pohodlí. Takže vlastně nikdo s nikým neumí zacházet, a proto se na poli vztahů rojí tolik problémů. Nebo vy nemáte ten pocit? Aspoň že si obě pohlaví nemají co vyčítat, protože na tom jsou tak nějak stejně!

Mateřská-čas nevěry?

10. dubna 2010 v 18:39 | Waše žena |  *Nevěra
Péče o dítě je život v jiném světě
Péče o dítě je život v jiném světě
foto: shutterstock.com
Mateřská a nevěra! Když se řekne, že žena sloužící "čtyřiadvacítky" u jakkoliv starého dítěte, je ohrožena nevěrou, nejspíše se vám vybaví její manžel, který si užívá v náruči vnadné, sympatické a usměvavé slečny. Ale nevěrná může být i žena. Vždyť kdo má snést to neustálé přebalování, utírání nosů, breptání a noční vstávání?! Že se vám to nemůže stát? Omyl!

Datum publikace článku

Publikováno: 07. 01. 2010
Časopis Uzlíček
Muž to má jednodušší. Už ho přestala bavit manželčina věčná večerní únava, preference spánku před sexem, zanedbaný vzhled, povislé břicho, větší stehna a prsa jen pro potřebu kojení, neustálá rozmrzelost, nespokojenost, nervozita, a když už se jeho žena usměje, pak většinou jenom na dítě. Dobrá, někdy to tak bývá. Ale přece jste chtěli vašeho drobečka oba dva, ne? Trocha trpělivosti ze strany muže by se hodila...
1_obalka_prosinec
Registrujte se na www.uzlicek.cz a stahujte si pravidelně multimediální časopis pro těhotné ženy a maminky zdarma! Nabízí vám dále také omalovánky k vytištění a mp3 pohádky ke stažení.
A co vy? Nemáte náhodou někdy dost důvodů zamilovat se jinde? Možná si poklepete na čelo, s dítětem v náručí a s tou všudypřítomnou 24hodinovou směnou, která má propustky jen na nákup, do kadeřnictví nebo za nutným vyřizováním, navíc všechno pečlivě do minuty plánované? Odpověď zní, kdykoliv, jakkoliv. Mechanismus ponechme stranou, protože to se prostě stane a je jedno, je-li to u kadeřníka, v obchodě s kočičími granulemi nebo na třídní schůzce.

Proč se poohlížet jinde?!

Stejně jako muž, který doma přišel o svou atraktivní milenku a pravidelný sex, i žena má mnoho důvodů se poohlížet jinde. Obyčejně se tak ale stane až po delší době strávené v "domácím mateřském vězení", zatímco muži k mimomanželskému sexu sahají často už v době těhotenství své ženy či na začátku rodičovství.
Váš akční radius je s dítětem dost omezený
Váš akční radius je s dítětem dost omezený
foto: shutterstock.com
Žena má trpělivosti dost, ale s narůstajícími měsíci či roky, které tráví zavřená doma, začíná toužit po společnosti. Jakékoliv, hlavně ať nemá pranic společného s dětmi či domácími pracemi. Proto mnohé s rozechvělým napětím čekají na svůj návrat do práce, ačkoliv to s sebou nese mnoho starostí s tím, jak to "zařídit" doma, hlídání dětí apod. Sociální izolace maminek na mateřské je skličující a spolky matek to nezachrání. Ostatně, zkuste si odpovědět na otázku, kdy jste naposled jednala s nějakým mužem? Instalatér, prodavač, realitní makléř, soused…?

Nikdy neříkej nikdy!

Možná si v tuto chvíli říkáte, že vy byste se přece nikdy nikde nezamilovala, že svého nynějšího partnera milujete a nemáte čas na jiné muže. Nakonec, všichni jsou stejní, muž jako muž, mávnete rukou. Ale… okouzlení je nevyzpytatelné a hmm, ten má pěkný zadek… támhleten je celkově přitažlivý a tenhle má hezké vlasy a tenhle… ten má uhrančivý pohled!
S legrací je legrace, ale přestává ve chvíli, kdy se opravdu zamilujete.
Pozor, když flirt přeroste v zamilovanost
Pozor, když flirt přeroste v zamilovanost
foto: samphoto.cz/jiunlimited

Nejsme doma v posteli

Jste-li svobodná, není problém. Pokud ale každý večer uléháte do postele s otcem vašich dětí, s člověkem, se kterým jste kdysi uzavřela manželství, do chodu rodiny pak taková záležitost zasáhne destruktivní silou:
 • Můžete se vznášet v oblacích a zcela bezstarostně na někoho myslet, myslet na své společné chvíle, na milování, prostě chovat se jako praštěná zamilovaná puberťačka. Bývá to průhledné.
 • Můžete být sama na sebe naštvaná, na své morální selhání a být přehnaně vzteklá, odmítat tělesný kontakt s manželem či stávajícím partnerem a chovat se cize.
 • Děti vám ve vypjatých chvílích připadají jako zbytečná přítěž, a tyto myšlenky vyvolávají další pocity viny.
Ale jsou i ženy, které svůj mimomanželský vztah umí dokonale skrývat, žijí ho pod zástěrkou akcí s kamarádkami, sportovních vyžití či pracovních schůzek a přesčasů. Podobně jako muži. Přijdou domů a přepnou na domácí život.

Kdy ano?

Určitě není dobré v období, kdy jste na mateřské či rodičovské, dělat zásadní rozhodnutí, ale odejít od současného muže je vhodné, když:
 • Je vaše partnerské soužití natolik rozvráceno, že ho již nelze "opravit", partner má vážné a nenapravitelné charakterové vady (např. alkoholik, gambler, permanentně "nezaměstnaný"…) a sama vidíte, že soužití s ním by ani vašim dětem nepřineslo nic dobrého.
 • Jste smířena s tím, že dětem "vezmete" otce.
 • Jste smířena s tím, že dětem "vezmete" jejich prarodiče z otcovy strany.
 • Jste smířena s tím, že i nový vztah může zkrachovat a zůstanete s dětmi sama.
 • Máte vyřešeno, z čeho budete žít, stane-li, že zůstanete úplně sama.
Milé maminky, jak se máte vy?

10 pravidel,aby vám vztah vydržel

10. dubna 2010 v 18:35 | Waše žena |  *Vztahy
Univerzální rada neexistuje
Univerzální rada neexistuje
foto: shutterstock.com
Zase rozchod! Proboha, kolikátý už? Proč mi žádný vztah nevydrží? Že jste na tom stejně a kladete si tuto otázku? Tak se zastavte a přečtěte si naše desatero, protože díky němu váš příští vztah už bude konečně napořád!

Datum publikace článku

Publikováno: 10. 02. 2010
Ačkoli jedna obecná rada, která by se dala aplikovat na každý partnerský vztah neexistuje, lze i tak vytyčit deset rad, které k trvalosti vašeho soužití pomůžou. "Mezi tři nejčastější důvody rozchodu patří nevěra, finanční neshody a rozdílná představa o budoucnosti," vysvětluje psycholožka Veronika Pavlíčková. A my nyní nabízíme slibované desatero rad, jak těmto i dalším neshodám ve vztahu předejít.

1. Nechtějte ho změnit

Jednou z nejčastějších chyb, které se však dopouštějí převážně ženy, je představa, že se muž po vstupu do partnerského nebo dokonce manželského svazku změní. To je ale zásadní omyl. Málokterý muž se dokáže skutečně změnit tak, jak byste vy sama žádala. Přizpůsobí se, mírně upraví svůj životní styl, ale nějakou radikální změnu nečekejte. "Pokud budete naléhat na to, aby třeba přestal kouřit nebo chodit pravidelně každý večer do hospody, věřte, že se dočkáte spíše toho, že vám začne věci zatajovat, než aby je skutečně změnil," varuje Pavlíčková.

2. Nelžete sobě ani jemu

Lhaní do fungujícího vztahu nepatří. Partneři jsou od toho, aby spolu byli v dobrém i ve zlém. A i pokud se nedaří, měl by být ten druhý schopný protějšek podržet. Takže není třeba, abyste si vymýšlela, že pracujete jako vedoucí, když jste jen asistentka. A stejně tak ani sama sobě nenalhávejte, že váš drahý je zcela bezchybný a ideální. "Důležité je milovat toho druhého takového, jaký je. A to se o sobě navzájem nejlépe dozvíte tím, že si budete říkat pravdu," radí Pavlíčková.
Užívejte si i drobné radosti
Užívejte si i drobné radosti
foto: shutterstock.com

3. Nežárlete

Asi se tato rada těžko podává chorobnému žárlivci, ale i přesto, že byste byla extrémně žárlivé povahy, vyhněte se tomu, co to jenom půjde. A když už budete žárlit, nedejte to na sobě aspoň znát. Tím byste totiž své sokyni jen nahrála. A navíc by partner hned znal vaše slabé místo a věděl, jak na vás nebo jak se vám případně někdy pomstít. "Prostě nežárlete tak, aby to věděl. Naopak ho dostanete tím, že budete alespoň předstírat, jak vám je případná dámská konkurence sympatická," míní Pavlíčková.

4. Nechte si své koníčky

Mám přítele, kašlu na koníčky - to je velká chyba spousty žen. Svých koníčků se rozhodně nevzdávejte. Ani svých přátel nebo pravidelného posezení s kamarádkou na víně. Měla byste totiž vždy mít i něco dalšího, k čemu se uchýlíte, když vás miláček třeba naštve.

5. Nevynucujte si pozornost

Pokud máte pocit, že si vás nevšímá, nenaléhejte na něho a neříkejte mu rozhodně věty typu "vůbec si mě nevšímáš", "kašleš na mě" a podobně. Jen ho tím podráždíte. Pokud ten pocit máte, udělejte něco, aby si vás začal všímat přirozeně, například změňte účes, kupte si nové šaty anebo vyrazte na kávu s kamarádem. "Jakmile uvidí vedle vás někoho jiného, partnerův zájem o vás se rychle vrací," doporučuje psycholožka Pavlíčková. A dodává, že muži rovněž nemají rádi na ženách slzy a utrápené pohledy. Tím si pozornost nevynutíte.

6. Neupozorňujte na jeho slabá místa

Citlivým místem je pro každého muže jeho vlastní slabina. Má horší práci než vy, vydělává méně, není schopný stihnout to, co slíbil a naplánoval? Pak mu to nesmíte nikdy říct natvrdo. Možná se to nezdá, ale mužská duše je i hodně citlivá. A to zejména na téma jejich vlastní neschopnosti. "Všechno se dá řici slušným způsobem a opatrně," radí psycholožka Pavlíčková.
Nesnažte se vynutit si jeho pozornost
Nesnažte se vynutit si jeho pozornost
foto: shutterstock.com

7. Nehádejte se o peníze

Jedním z nejčastějších sporů jsou peníze. Bohužel tyto hádky jsou mnohdy navíc velmi ponižující pro oba partnery. "Pokud spolu žijete, domluvte se jasně, kdo co platí a kdo co financuje. Tohle vyřešte hned na začátku, ať máte ve věcech financí jasno," varuje Veronika Pavlíčková.

8. Mějte ujasněnou budoucnost

Chcete-li spolu žít skutečně napořád, měli byste mít jasno, kde budete bydlet (město), kdy společné soužití zhruba nastane, případně zda chcete ještě třeba studovat, cestovat, kdy založit rodinu a zda vůbec plánujete děti. "Nemusíte se hned na prvním rande bavit o dětech a rodině, to by naopak rozhodně nebylo dobré. Ale časem byste na toto téma pohovořit měli," doporučuje doktorka Pavlíčková.

9. Řešte problémy

Celá řada předchozích rad by se dala shrnout do jediné - komunikace. To je základ každého vztahu. Problémy řešte hned a to tak, že si o nich promluvíte z očí do očí, rozumně. Vše lze vyřešit, ale jen tehdy, pokud obě strany chtějí. "Utíkání od problémů vztahy postupně rozkládá a ničí. Tak se tomu vyhněte," motivuje Pavlíčková.

10. Buďte věrná

Možná to zní jako klišé, ale pokud jste s partnerem skutečně spokojena, neměla byste přece mít důvod hledat náhradníka jinde. Výjimku mohou tvořit pouze páry, které žijí v tzv. volném vztahu, a oba tedy vědí, že k sobě nejsou sexuálně vázáni. A že se občasné úlety tolerují na obě strany.
Tak už víte, kde byla chyba?

Jak přežít pauzu ve vztahu?

10. dubna 2010 v 18:30 | Waše žena |  *Vztahy
Někdy chce pauzu jen jeden z partnerů
Někdy chce pauzu jen jeden z partnerů
foto: shutterstock.com
Někdy ve vztahu cítíte, že věci neklapou, jak mají, ale rozejít se ještě nechcete. Doufáte, že se všechno časem spraví. Anebo máte pocit, že si jen potřebujete od sebe odpočinout. A vyhlásíte ve vztahu pauzu. Nikde se už ale nepíše, co máte v takovém období dělat. Nechte se tedy inspirovat.

Datum publikace článku

Publikováno: 15. 02. 2010
Pauza ve vztahu mnohdy sice znamená jen eufemismus pro rozchod. Jsou totiž páry, kdy se jeden k druhému už nevrátí. Výhodou pak je, že rozchod byl klidnější, stál vás méně nervů a nepropukaly zbytečné emoce. Zkrátka v době odloučení city vyprchaly a každý z partnerů se naučil poklidně žít bez toho druhého. Anebo si dokonce našel nový objev. Jindy se oba k sobě po odmlce vrátí a vztah funguje dál, a třeba i s novou energií a jistým nadhledem. A mnohdy se osvědčí přikročit k pauze, když se jeden z partnerů potřebuje tak říkajíc vybouřit.
"Na vyhlášení pauzy ve vztahu se většinou partneři dohodnou a je to tedy volba obou. Občas se ale stane, že si pauzu vynutí pouze jeden z páru. Buď navrhne rozchod, který nemyslí úplně vážně a věří v návrat, anebo na druhou stranu tak naléhá, až partner nedobrovolně souhlasí. Takovéto případy jsou horší a oba více riskují, že se k sobě již nevrátí," vysvětluje psycholog Vojtěch Benda.

Čemu se vyhnout?

Pauzu ve vztahu může každý z dvojice trávit zcela po svém. Není dobré dávat si navzájem ultimata, co druhá strana smí anebo nesmí. Nemělo by vás to zajímat a ani po návratu k sobě o tom není dobré mluvit. "Mnoho lidí tráví toto období střídáním partnerů a holdování alkoholu. Ani jednu z variant ale nemohu doporučit. Pokud se člověk trápí, alkohol může deprese prohloubit. A při střídání partnerů zase riskujete. A to nejen pohlavní choroby, ale také vaši dobrou pověst," říká dr. Benda. Není ani dobré pořizovat si na útěchu domácího mazlíčka. Mohla byste si totiž po čase uvědomit, že na něj nemáte tolik času, jak jste původně myslela. Anebo že se vám do života až tolik nehodí. Takováto rozhodnutí je třeba promýšlet.
Využijte pauzy ve vztahu k cestování
Využijte pauzy ve vztahu k cestování
foto: shutterstock.com

Odjeďte pryč

Poměrně velké množství lidí během pauzy (ale i po rozchodu) začíná cestovat. Lákají zejména zahraniční destinace. Výjimkou nejsou pak ani taková rozhodnutí, jako opustit rodnou zemi na několik měsíců a začít žít zkrátka jinde. "Někdy je varianta odjezdu z republiky opravdu účinná a člověka dokáže posunout dál. Změna prostředí působí na psychiku dobře, člověk je pak nucen řešit spoustu jiných věcí než přemýšlet nad vztahem. Navíc můžete najít nové přátele, případně i lepší zaměstnání. A rozhodně přibudou i životní zkušenosti," říká doktor Benda. Ale i kdybyste měla odjet pouze na týdenní dovolenou s kamarádkou, i tak je to dobrá volba. A vy čas, který vám pauza ve vztahu dala, rozhodně nebudete považovat za promarněný.

Velký úklid

Říká se, že když se člověk doma pustí do generálního úklidu, uklidí si tak trochu i ve svém životě a ve své mysli. Pokud se rozhodnete během pauzy vygruntovat celý byt, vyházet staré věci a třeba nakoupit i nějaké nové vybavení, neprohloupíte. Navíc až se partner po čase vrátí, bude to pro něho novinka a z vás ucítí alespoň trochu něčeho nového a nepoznaného. A to muže na ženách láká.

Navštivte známé

Několik dní, týdnů anebo i měsíců bez partnera můžete také docela dobře využít pro návštěvu příbuzných, známých a kamarádů. Řekněte si, kam s vámi drahoušek nerad jezdil a která vaše kamarádka mu byla nesympatická. A právě tyto lidi navštivte. Až budete zase spolu, těžko se k tomu dostanete a on by s vámi pravděpodobně stejně nejel. Navíc návštěvou jistě uděláte svým blízkým radost.

Jak si spolehlivě zničit vztah

10. dubna 2010 v 18:29 | Waše žena |  *Vztahy
Je mnoho věcí, které mohou nabourat soužití
Je mnoho věcí, které mohou nabourat soužití
foto: shutterstock.com
Žádný vztah není úplně ideální. Hádkám se dříve nebo později prostě nevyhnete. Ale ne vždy musí nutně vést k rozchodu. Přesto ale existuje několik sporů a typů jednání, které vám krach lásky přinesou zaručeně. Pokud si tedy chcete zničit vztah, nechte se inspirovat!

Datum publikace článku

Publikováno: 08. 03. 2010
Existuje poměrně mnoho činností, kterými dokážete svého miláčka pořádně rozčílit. Některé závažnější činy a slova ale mohou vést až k ukončení vztahu. Chcete-li svého partnera co nejdříve vidět se sbalenými kufry u dveří, stačí, abyste ho třeba začala podezírat z nevěry.

Nekonečné podezírání z nevěry

Pokud ho budete donekonečna podezírat z toho, že vás podvádí, věřte, že to nakonec skutečně udělá. "Když se někomu neustále vnucuje, že dělá něco, co není pravda, dokážete dotyčného vyprovokovat natolik, aby udělal i činy, které mu jsou cizí. A to platí zvláště u mužů. Na rozdíl od žen totiž hůře zvládají stresové situace a takovéto jednání je vlastně únikem před problémem," vysvětluje psycholog Vojtěch Benda. Takže jestli byste měla doma ráda nevěrného muže, zkuste se ho denně po příchodu z práce zeptat, kde se tak dlouho zdržel a jak "skvěle" si dneska na obědě zase popovídal s kolegyní. Občas mu koukněte do mobilu a následně ztropte hysterickou scénu kvůli zprávě od jeho kamarádky. A neustále mu s pláčem opakujte, jak se cítíte méněcenná, když má vedle vás ještě nespočet milenek. A věřte, že nebude dlouho trvat a uvidíte ho od vás utíkat tak rychle, co mu jen nohy stačí.

Nabourejte mu sebevědomí

Každý muž se rád cítí jako hrdina, který se o svoji ženu, případně i rodinu, dokáže postarat a patřičně ji zajistit. Pokud mu tento pocit vezmete, může to vztah ohrozit. Připomínejte mu neustále, že vy jste inženýrka, zatímco on sotva odmaturoval. Nešetřete výtkami, že on vydělá sotva polovinu toho co vy. A klidně si neodpusťte ani poznámku o tom, že jeho pivní břicho rozhodně není sexy. Takovéto narážky muž dlouho nevydrží a najde si jinou ženu, které zmiňované skutečnosti vadit nebudou.
Výčitky nejsou to pravé na posílení vztahu
Výčitky nejsou to pravé na posílení vztahu
foto: shutterstock.com

Spěte s jeho kamarádem

Sice je to taková klasika, ale proč to nezkusit. Jednoduchým způsobem, jak rychle a zaručeně pohřbít vztah, je milostný poměr s jeho kamarádem. A čím lepší to bude jeho kamarád, tím více bude váš drahý zuřit. Jen je potřeba, aby se to dozvěděl co nejdříve a od co nejdůvěryhodnějšího zdroje. "Nevěra je vždy velký zásah do vztahu. Pokud navíc podvádíte partnera s člověkem, kterého on zná, je pravděpodobnost tragických následků pro váš vztah podstatně vyšší," říká dr. Benda.

Buďte jeho matkou

Dobrá rada nade vše. Proto byste měla svému drahouškovi radit co nejvíce a pokud možno ve všem. Když se k němu budete chovat jako k dítěti, které potřebuje neustálý dohled, asistenci a vaše rady, věřte, že u vás dlouho nevydrží. "Mnoho vztahů skončí tehdy, když jeden nebo druhý z partnerů začne toho druhého neúměrně kontrolovat. Jakmile chcete vědět, kde, s kým a kdy váš partner tráví volný čas, zaděláváte si na problém. Muž se potřebuje cítit volný a samostatný," vysvětluje doktor Benda.

Omezte komunikaci na minimum

Řešit problémy, o všem si povídat a snažit se o kompromisy. Říká se, že tak by měl vypadat ideální vztah. Komunikace je zkrátka v soužití potřeba. Proto, až si budete chtít vztah zničit, omezte ji. Namísto řešení problému se uzavřete do sebe a s partnerem několik dní nemluvte. Zapomeňte na partnerský sex a společně strávený čas. Čím více to půjde, tím více se od něho izolujte. Nic vám přece nebrání prosedět celou sobotu u televize nebo počítače a večer vyrazit s přáteli. Sice to potrvá déle, ale s jistotou se odcizíte. Pak už je jen krůček k nenápadnému a tichému zakončení vztahu.

Zkusíte to?

To je pět metod, díky kterým budete moci v dohledné době na váš krásný vztah jen vzpomínat. Jestli si ho opravdu chcete zničit, chovejte se přesně takto. A pokud si to rozmyslíte a přece jenom byste chtěla se svou láskou vydržet ještě hezkých pár let, víte, čemu přesně byste se měla vyhnout.

Rady,jak zamaskovat nevěru

10. dubna 2010 v 18:28 | Waše žena |  *Nevěra
Rady, jak zamaskovat nevěru
Největší riziko je, když vztah nic nepřináší
Největší riziko je, když vztah nic nepřináší
foto: thinkstock.com
Cítíte se osamělé, nedostatečně dobývané, chybí vám láska a to přesto, že rodinný krb s vámi střeží vyvolený partner? Že se vám nevěra příčí? "Jen 4 % mužů a žen dokážou být věrní svému protějšku," tvrdí zkušený MUDr. Miroslav Plzák. A tak, pokud se nebojíte, opusťte zidealizovaný svět a vydejte se na lov. Slibujeme, že na to váš současný partner nepřijde!

Datum publikace článku

Publikováno: 07. 04. 2010
Je mi jasné, že se najde spousty odpůrkyň, které stále touží po monogamním vztahu a věří, že takový najdou. Znám takových žen přehršle a přesto nakonec většina z nich skončila v náruči náruživého milence. Proč? Je na místě si říci fakta. Nevěra ženy je diametrálně odlišná od mužské. Největší záletnice jsou podle průzkumu z Bradley University v Illinois třicátnice. Je to logické. Žena po třicátém roku je na sexuálním vrcholu, může dosáhnout nejvíce orgasmů a velmi často je už nějakou tu dobu vdaná nebo zadaná a vztah mívá trochu fádní až zahořklou příchuť stereotypu.
Myslíte si, že dokážete poznat nevěru? A jak ji nejčastěji muži maskují? To jsou otázky, na které jsem se vás ptala. Ženy pro odpověď nechodily daleko! Výsledky ankety můžete vidět zde:
Nejčastější příčinou nevěry ženy bývá nedostatek sexu. "Jsem s manželem přes deset let. Spíme spolu dvakrát do měsíce, když se zadaří. Už ani nevím, co je to vášnivý polibek nebo mazlení," vypráví zatrpkle čtyřiatřicetiletá Silva. Klasický případ pro záletnické večery. I když většina sexuologů tvrdí, že nevěra je o špatné komunikaci, někteří naopak toto tvrzení vyvrací tím, že je komunikace příliš otevřená. Což může být případ Silvy. S manželem o všem velmi otevřeně hovoří. Nemá problém mu ukázat v posteli, co se jí líbí apod. Ale možná, že Silvě chybí pocit být znovu žádoucí...

Vezměte si příklad z mužů!

Jste jako Silva? Také toužíte po sexuální bombě? Než ale vstoupíte do neprobádaných vod nevěry, poučte se od mužů, ti v tom umí chodit!
Jedním z příkladů může být i hrdina seriálu Přešlapy David, který už nějakou dobu pomýšlí na nevěru a dnes večer se to poprvé stane. A nepomůže ani fakt, že jeho žena Karolína je plná vášně a ohně. Poučit se z jeho chyb nebo se naučit nové triky, které se mohou hodit nejen při samotné nevěře, ale třeba při jejím odhalování, můžete dnes večer v osm hodin na Primě.
Otázka ale zní, proč to chlapům vychází? Existují tři základní typy nevěry. První dva můžete zvládnout, ten třetí je malér. Pokud si nejste jisté, že to psychicky zvládnete, tak se raději do ničeho nepouštějte.
preslapylogoPátý díl seriálu Přešlalpy můžete sledovat už dnes večer od 20.00 hodin na TV Prima!

Vášnivá noc a rychle pryč!

Chlapi mají nejraději jednorázové bokovky. Proč jim to vyhovuje a co vám to může dát? Výhodou je, že nejde o city, po kterých my ženy tak často prahneme. Ale v případě nevěry je tohle opravdu bezpečný způsob, jak si zpestřit sexuální život a zbytečně si nedělat problémy. Pár hodin nebo jedna noc v objetí přitažlivého muže, který nás zahrne novou vůní, úsměvy, polibky a vytouženými doteky může poměrně neškodně vyhnat nudu z domácí ložnice. Je jedno, jestli půjde o neznámého "Zorra" nebo dávnou lásku ze školních lavic.
Varování: Nikdy nezapomeňte na ochranu, žádné osobní informace, žádné city a po akci opět jako dáma rovnou domů!

Dobrodružná mise do neznáma

preslapylogoNo možná přeci jen nedokážete být jako chlap a protějšek vás mimořádně zaujal, že by stálo za to ho probádat více. Tady jde trošku o chození po tenkém ledě, které může, ale nemusí předznamenat pád současného vztahu. Zpravidla jde o rychlé vzplanutí, které stejně jako každý vztah po nějaké době postupně zeslábne, až se vytratí. V takovém případě můžete uspokojit svoje romantické touhy i chtíč po dobývání protějškem. Většina žen si tohle několikaměsíční dobrodružství omlouvá tím, že chtějí žít naplno a život je krátký!
Varování: Aby nedošlo ke katastrofě, je potřeba se stále na situaci dívat trochu s nadhledem a odstupem. Jestli tohle nedokážete, pravděpodobně zabřednete do citů a budete schopné opustit všechno, čeho jste se dosud držely zuby nehty. Tenhle adrenalin je zkrátka jen pro silné ženy.
I seriálový David pomýšlí na nevěru
I seriálový David pomýšlí na nevěru
foto: archiv TV Prima

Šach mat

Tak to je konečná. Dlouhodobá nevěra, do které jste i přes varování chtě nechtě investovaly své city, se proměnila ve vážný vztah. Je jasné, že reálně hrozí současnému partnerskému vztahu krach. Stojí vám to za to? Tohle je ona třetí varianta, kterou můžete vědomě praktikovat snad jen tehdy, když už jste dopředu pohřbily stávající partnerský vztah.
Varování: Pravděpodobně se dostanete do fáze rozhodování, zda zůstat s původním partnerem nebo odejít k novému. Pozor na to, aby nedošla trpělivost oběma a vy jste nezůstaly samy. Budete se divit, ale stává se to často. Dobře si rozmyslete, co od nového vztahu očekáváte!

Nenechte se odhalit!

preslapylogoKdyž už jste se rozhodly z jakéhokoli důvodu porušit pravidla partnerského svazku, ušetřete sebe i svého partnera možných nepříjemností, které mohou v nepozornosti nastat.
 1. O svůj zevnějšek pečujte pravidelně. Nikdy nevíte, kdy může ona chvilka nastat a ona zvýšená péče o svůj vzhled nevěrníky nejčastěji usvědčí. Patří sem oblékání, česání, make-up, přemíra holení některých částí těla apod.
 2. Snažte se chovat stále stejně přirozeně, a to i při komunikaci s vnějším okolím. Jde hlavně o telefonáty, e-maily, esemesky. Nevrhejte se bezhlavě k telefonu, když vám zazvoní. Pod svícnem je největší tma, takže klidně nechávejte volně ložený telefon kdekoli na očích partnera. Samozřejmě si s ním ujasněte pravidla, že si do soukromí zasahovat nebudete a dodržujte to i ze své strany. Počítač nezaheslovávejte, pokud jste to doteď neudělaly. Naopak mažte a ničte všechny případné důkazy.
 3. Pozor na netypické chování při sexu. Všechno by mělo být tak, jako před tím. Stejná frekvence, stejné hrátky.
 4. Pozor na dárky. Jestliže jste náhle byly obdarovány dárkem, koukejte se ho rychle zbavit. Těžko se to bude doma vysvětlovat, kde jste k tomu přišla. Stejně tak si partner může všimnout vaší vyšší spotřeby peněz (na účtu). Člověk obletovaný se chce líbit, a tak více utrácí.
 5. Žádné pravidelné schůzky, které by se snadno daly vysledovat. Ideální je neutrální půda někde mimo civilizaci a beze svědků.
 6. Mlčet jako hrob. Pravidel bychom jistě našly ještě spousty, ale tohle je nejdůležitější. Ani nejlepší kamarádka by neměla o vaší nevěře vědět. Nikdy nevíte, kdy koho potkáte.
Samy byste nechtěly, aby vás partner na veřejnosti zostuzoval, tak mu to nedělejte ani vy. Navíc vám nejde o boření pracně postavených hrází, nýbrž o pročištění vody uvnitř. Nebo ne?

Milujte se s jeho penisem!!!

7. dubna 2010 v 20:43 | Waše žena |  *Jak být úspěšná žena?
Cesta k orgasmu vede přes nás
Cesta k orgasmu vede přes nás
foto: shutterstock.com
2. díl - Nejde to a nejde? Orgasmus chce čas! A techniku, ovšem. S pomocí našich dalších inspirativních poloh ji však brzy objevíte. Budete nadšená z kolotoče, nejlepšího vibračního křesla všech dob i zajímavého propletení! Cesta k orgasmu vede prostě přes nás, přes ProŽeny.cz!

Datum publikace článku

Publikováno: 17. 03. 2010
A jaké že dnes máme pro vás super polohy?

Hlavou dolů

V tváří tvář spojte ruce za partnerovým krkem, vyskočte a nohama ho obejměte okolo pasu. Nechte ho, aby se s vámi spojil, a pak se zakloňte a spusťte ruce dolů. Až se budete opírat o své horní končetiny, muž si vás chytne za boky a zadeček. Nahromadění krve ve vaší hlavě umocní prožitky z milování, tak se nebojte experimentu - popis této polohy zní hrozivěji, než to ve skutečnosti vypadá.

Nůžky

Představte si nástroj pro stříhání - a to 2x. Když do sebe dvoje nůžky zasunete, vznikne zajímavý obrazec. A teď to samé proveďte se svými těly. Při ležení s hlavami na opačnou stranu roztáhněte nohy a propleťte se tak, aby bylo možné pyj snadno zasunout. Poté se uchopte za ruce, abyste si byli oporou při prohýbání v zádech, doporučuje Tracey Cox v knize Supersex. Jako bonus zjistíte, že vás pohyb tření a stálý tlak vyvinutý na klitoris (metoda CAT) přiblíží k hranici spalující vášně.

Nebeská opěrka

Jak nádherný přechod z misionářské polohy! Partner se posadí, natáhne nohy před sebe, pokrčí je v kolenou a posléze se zakloní a opře o ruce. Vy uděláte to samé, ale nohy zaklíníte za týlem muže a maximálně vyzvednete pánev, aby byl přístup penisu co možná nejsnazší.
Naučte ho nové polohy
Naučte ho nové polohy
foto: shutterstock.com

Modlitebna

Jelikož je pochva nejcitlivější ve své přední části, je tato poloha tím pravým, čím se jí dostane nevídaného dráždění. Klečící muž si přizvedne vaše nohy ke svým ramenům, které vám poskytnou oporu. Na posteli zůstane pouze vaše hlava, ramena a lokty, zbytek si bude užívat ve vzduchu. Po vniknutí penisu dochází ke stimulaci pochvy žaludem, takže hostina pro oba může začít!

Kolotoč

Klasickou polohu simulující jízdu na koni lze vylepšit otáčením. Když zvednete nohu, je možné krásně měnit pozice a hledat ono svaté místo - bod G. Otáčejte se s penisem v pochvě stylem pohyb - zastávka, která slouží pro přírazy a "trápení" partnera. Když budete šikovná, sama si vytvoříte vhodný rytmus. Vaše soukromá sonáta může obsahovat zrychlení, zpomalení, změny hloubky, přírazy, záklony, předklony… a nakonec poklony - od vašeho milence. (Aby ne. Takové živé orgasmické představení z první řady musí nadchnout každého.) Mimochodem, věděli jste, že průměrná doba trvání orgasmu je u českých žen 17-19 vteřin? Dost času na pořádné prokrvení celého těla!

Zakryjte si výhled!

Ve výčtu oblíbených poloh při honbě za óčkem u žen vedou ty, kterými si je partner bere zezadu. Důvodem je mj. i prostor pro fantazii, neboť tím, že na svého milence nevidí, mohou pustit uzdu své představivosti. Vzrušující je i svoboda výrazu, který tak není podroben partnerovu zvídavému oku, čímž se milování stává o trochu chlípnějším.
Jestliže se však přes veškeré snahy nemůžete s orgasmem vyvolaným drážděním pyje potkat, nezoufejte. Biologické faktory nebo psychika si s lidskou sexualitou umí pořádně pohrát. Pak nechtějte to, co nemůžete mít, ale zlepšete současné techniky k vašemu maximálnímu uspokojení. "A o tom to je."

Kdy mu (ne)odpustit?

7. dubna 2010 v 20:41 | Waše žena |  *Mužům vstup zakázán
Opravdu ten chlap stojí za to?
Opravdu ten chlap stojí za to?
foto: shutterstock.com
"Podvádí mě, bije, je arogantní, hraje na automatech, krade mi peníze… Ale stejně ho miluju!" Znamená to snad, že žena vydrží všechno? Kam až nechá zajít vztah, který ji dusí? Jak dlouho v něm dokáže vydržet? A hlavně proč?

Datum publikace článku

Publikováno: 22. 03. 2010
Terapeutka dr. Laura Schlessinger se domnívá, že mnoho žen neustále oplývá neskutečným množstvím výmluv, proč ve vztahu setrvává, i když nejsou spokojené. Jako důvody se ohánějí povinnostmi, závazky, oddaností a bůh ví čím ještě. Ale protože svět není jen černý nebo bílý, pod povrchem všech těch omluv a tichého trápení narazíme na nízké sebevědomí, strach, špatné zkušenosti z dětství.

Lepší nějaký než žádný partner?

Osmadvacetiletá Gábina, která svoji známost udržuje pátým rokem, o tom ví své, i když si to doopravdy nechce přiznat: "Kája není špatnej. Máme spolu Aničku, kterou má rád, a já už jen kvůli ní nechci odejít. Vždyť se vlastně nemáme špatně. Kája je vždycky pár dní s námi, pak o něm třeba dva tři týdny nevím. Přijde si pro peníze, vyperu mu, uvařím. Kolikrát chce i sex, i když, jak říká, ho má jinde dostatek. Ale já se mu snažím vyhovět. A to, že na mě někdy sprostě křičí, je přece normální. Vždyť všude je něco," snaží se omlouvat situaci Gábina.
Žije v tak trochu jiném světě a vlastně ani sama nechce nic změnit. A má k tomu tisíc důvodů, proč mají věci zůstat tak, jak jsou. Odkud se v některých z nás bere tenhle pocit? Jedním z důvodů může být snaha o řešení jiných problémů, než těch, které se nás aktuálně týkají. Tím, že před nimi zavíráme oči, se neposouváme nikam dál, což může být příčinou depresí. Gábina se následně nato svěřila, že neměla šťastné dětství, ale chce ho vytvořit pro svoji dceru. Takže se obětovala.
O problémech je potřeba si promluvit
O problémech je potřeba si promluvit
foto: shutterstock.com

Trpím, protože musím!?

Některé ženy jako Gábina jsou nespokojené, ale nic s tím neudělají. Neustále si stěžují, avšak nečiní žádné kroky. Je to tak proto, že se velmi nerady smiřují se skutečností, kterou přijaly. A tak se s tím snaží vyrovnat - aby si něco dokázaly tam uvnitř. Pořád ale zůstávají v rolích mučednic, které "musejí" zvládnout to nebo ono, odpustit všechno, čeho se na nich partner dopustí… Je jasné, že některé hodně složité životní situace si žádají setrvání v daném svazku, ale pořád je to naše volba, kterou můžeme změnit.

Od lenosti k závislosti

Od zodpovědnosti, aspoň zdánlivě, ulevuje útěk od reality - prášky na uklidnění, přejídání se nebo naopak hladovění. Problém ale není v partnerovi, ale v každé z nás. Naše já si musí vážně popovídat opět a jen s naším já. Odhodlat se říct: DOST! A nenechat partnera hrát hru: Tvůj nedostatek sebejistoty mě baví.

Pamatujte, že:

 • násilí nemá v partnerství co dělat
 • každá situace má své řešení
 • nikdo nemusí trpět z rozmaru druhého
 • komentáře typu: "Jednou jsi moje žena, takže budeš poslouchat, ať chceš nebo ne" jsou psychickým nátlakem, který nejste povinna tolerovat
 • malé náznaky psychického i fyzického týraní zpravidla naberou na intenzitě, čímž se situace stále více přibližuje ke hranici neúnosnosti

Krizový plán

 • Do rukou osoby, které věříte, uschovejte důležité dokumenty (zdravotní dokumentace, průkazy, rodné listy atd.) nebo jejich kopie, zásoby životně důležitých léků, náhradní klíče od bytu a aspoň minimální finanční hotovost.
 • Pokud se obáváte o své dítě, vyrozumte o tom institut OSPOD (orgán sociálně-právní ochrany dítěte) a nacvičte si, kam se má v případě potřeby schovat nebo koho zavolat.
 • Doma máte stejná práva jako partner. Jestli vás nějakým způsobem omezuje, naschvál vyměňuje zámky apod., máte právo na něj podat trestní oznámení.
 • Ponižovat a nutit vás k intimnímu styku rozhodně druh/družka nesmí! Oznamte to na Linku důvěry a poraďte se dál, jak postupovat!
 • Neomlouvejte násilnické sklony svého partnera a nenechte si vsugerovat, že vina je na vaší straně. Jestli už ale máte pochyby, popište své pocity psychologovi. Pomoc, která přichází včas, je nejvíce účinná!
Dr. Laura Schlessinger říká, že se ženy do těchto situací nedostávají z hlouposti, nýbrž proto, že se málo orientují na svůj vlastní život a nezávislost, a tak se raději někomu pověsí na krk. To ale žádné pochybnosti neodbourá a smysl jednání nedodá! Jediná správná věc je řídit se vlastním rozumem, nikoliv strachem. Ten totiž způsobuje, že žena vydrží opravdu až nemožné…

Hádáte se?Zchladte ho!

7. dubna 2010 v 20:39 | Waše žena |  *Mužům vstup zakázán
Studená voda utiší i největší hysterku
Studená voda utiší i největší hysterku
foto: thinkstock.com
Jak? Prostě ho polejte vodou. No a co! Je to lepší, než se poprat. A jestli si hned představujete, že to musí být jen vědro studené vody, pak nemáte samy čisté svědomí! Ne že byste si občas nezasloužily zchladit, ale hasit hádky se mohou i teplou vodou. A poměrně příjemně…

Datum publikace článku

Publikováno: 31. 03. 2010

Studená voda lepší než facka

Už několik psychologů a psychiatrů mi mezi čtyřma očima řeklo, že třeba na hysterky platí v principu jen pár facek, popřípadě dobře mířený proud studené vody. Že je to sice řešení krátkodobé, ale zaplaťpánbůh za každou chvilku klidu. Veřejně to odborník neřekne, neboť by to bylo kvalifikováno jako nabádání k trestnému činu ublížení na zdraví, potažmo omezování osobní svobody. Navíc je tu značné riziko: Nakoupí-li hysterka facku na veřejnosti, buď chlapa roztrhá na kusy, nebo omdlí, nechá se odvézt sanitkou a tímto divadlem pošle svého milého alespoň na pár hodin do cely předběžného zadržení.
A tak je tu přijatelnější řešení - studená voda. Má podobný účinek jako pár facek, nezanechává žádné otisky a modřiny a v poutech nás za to neodvezou. Mám známého, který tuto metodu dovedl k dokonalosti. Když už to není k vydržení, manželku si odnese do koupelny a studenou vodou poctivě osprchuje od hlavy až k patě. Funguje to naprosto spolehlivě. Tedy načas.

I muži si někdy zaslouží zchladit…

Proč toto píšu pro ženy? Inu proto, že existují i hysteričtí (těch je málo) či jinak zlobiví (těch je více) muži, kteří si občas vědérko studené vody taky zaslouží. Musíte si být však jisty, že vás mokrý muž vzápětí nevyhodí z okna. A pokud si tyto řádky přečte i nějaká ta hysterčička, nechť tento návod bere jako dobře myšlenou terapii. Vždyť co si s ní má chlap počít, když nepomohou ani odborníci. Na hysterii to zkoušeli s hypnózou, psychoterapií, medikamenty, a bez valného výsledku. A pár facek či studenou vodu poradí odborník jen dobrým kamarádům, kteří to na něj neprásknou…
Hádku zaručeně zažene teplá koupel
Hádku zaručeně zažene teplá koupel
foto: thinkstock.com

Hašení hádek teplou vodou je příjemnější!

Jestliže studenovodní terapii můžeme považovat za "léčbu šokem", pak teplá voda účinkuje jinak. Uklidňuje. Logicky tím nemyslím vodu z vařící konvice, ale vodu příjemné teploty, optimálně doplněnou o vonné esence. Vodu ve vaně. A myslím to naprosto vážně. Nakonec - není to nic nového. Už staří Babyloňané, Řekové či Egypťané znali blahodárné účinky koupelí na lidský organismus.

Pozvěte se do vany!

Hádáte se? Nebo je hádka na spadnutí? Jste podráždění? Otočte kohoutkem, zažehněte v koupelně svíčku a pozvěte se do vany! Třeba pod záminkou, že si to tam vyříkáte. Nic si totiž nevyříkáte! Horká lázeň mimo jiné odstraňuje překrvení vnitřních orgánů, hlavně mozku. A tak se rozhádaní a podráždění ponořením do vany hezky zklidníte do stavu příjemného útlumu. A chtěl by se snad někdo v takovémto blaženém stavu s někým hádat? Po koupeli se doporučuje klid na lůžku. Po vodní půlhodince se tedy již svorně odeberete do postele. A kdoví, zda vaše vláčná, voňavá a rozehřátá těla o sebe nezačnou jevit zájem, zda skrze ta svá neukázněná těla nezapomenete už úplně na jakési nicotnosti, kvůli kterým jste se chtěli hádat, a neuchýlíte se pomalinku a beze spěchu k činnosti, která je pro vaše těla i mozky stejně zdravá a úlevná, jako ta teplá lázeň…

Proč češky nebaví sex?

7. dubna 2010 v 20:38 | Waše žena |  *Intim a sex
V posteli je nezbytné sebevědomí
V posteli je nezbytné sebevědomí
foto: Thinkstock
Špíčky na stehnech, zadečku a bříšku, malé sebevědomí, nuda, milostný stereotyp… Je to ale vše, čím se trápí české ženy ve svých ložnicích? A kdo za to může?!

Datum publikace článku

Publikováno: 06. 04. 2010
"Moji bývalou přítelkyni bych nikdy nepřemluvil k tomu, abychom se milovali před zrcadlem v koupelně. Stále trvala na tom, že misionář se jí líbí nejvíc. Doopravdy jsem poznal, že neměla a stále nemá ráda svoje tělo v momentě, když si začala zakrývat pozadí rukama," svěřuje se ve svém e-mailu Michal z Liberce, kterého zajímá, jestli je to prý normální.

Sebevědomí je důležité

Inu, hodně žen si odpírá něžnosti z důvodu, že nevěří v krásu svého těla. Nechtějí se oblékat do krásných šatů, protože se stydí za svoje tělesné dispozice, odmítají nějaké z milostných poloh, aby partner neměl pocit, že se mazlí s "obřím medvědem", při milování zhasínají světla a nedokážou si představit jít do veřejné sauny. Co na to říct? To jsme prostě my, ženy, stále řešící vzhled.
Logicky vzato se špatné představy o vlastním těle promítají do schopnosti milování si užít. Přitom pro muže je nahé ženské tělo něčím tak krásným, že jim je nějaký ten dolíček nebo kilo navíc úplně jedno! Ale vysvětlete to někomu, kdo má nízké sexuální sebevědomí, které ne a ne přestat škodit tam uvnitř…
Bojujte ve vztahu s nudou
Bojujte ve vztahu s nudou
foto: Thinkstock

Chcete hezká prsa? Tak ruce vzhůru!

Jestliže i vy sama patříte mezi stydlínky a nedokážete předsudky hodit za hlavu, vyzkoušejte následující rady.
 • Nejlepší službu nemocnému egu prokáže tlumené světlo, takže si do zásoby nakupte dostatek svíček.
 • Jestli řešíte postavu, vybírejte si takové milostné polohy, které opticky působí dobře. Např. prsa vypadají pevnější při zvednutí rukou (tuto činnost v pohodě obhájíte akcí s růžovými pouty připravenými na čele postele).
 • Sexy zadeček vykouzlíte psí polohou, protože kůže se vypne a svaly napnou.
 • Při povoleném bříšku je nejlepší milovat se na klasiku - misionáře, ale dá se to zamaskovat i jinak, třeba opřením pupíku o stěnu, kdy partner do vás vstupuje zezadu a nemá tak šanci zkoumat něco jiného než kopulační pohyby.
Co dál kromě fyzických dispozic ženy trápí? Nuda v ložnici!

Milování mne hrozně nebaví!

Jak říká mnoho mužů: Manželství zabíjí milování! "Ve fázi poznávání jsou ženy vášnivé, ale jakmile se vztah uzákoní nebo posune do jiné roviny, zájem o erotiku opadne. To se jim zdá fér, nejdřív chlapa namlsat a potom mu odepřít všechno, na co si zvyknul?" položil mi otázku jeden známý. Čemu se ale vlastně diví?
Ženy to mají (skoro) stejně jako muži. Nemají zájem o mazlení, když dopředu tuší, co se zase bude dít. Stereotyp vášeň zabíjí, to je známá věc. A jakmile se žena začne domnívat, že její milostný život uvízl na bodě mrazu, potřebuje ke vzrušení a vyvrcholení o mnoho více stimulace, času a… námahy. (Procento sexuálně nespokojených žen v České republice stoupá. Hodnota zjištěná při výzkumu odhaduje 30 % nešťastnic. Zdroj: Sexuální chování v ČR - situace a trendy, Petr Weiss, Jaroslav Zvěřina.)
Ženy mají často problém přijmout své tělo
Ženy mají často problém přijmout své tělo
foto: Thinkstock

Důvod nechuti? Ty!

Jestli tedy i vás trápí, že dostatečně nereagujete na erotické výzvy partnera a najednou jste schopná přehlédnout i to, když se zčistajasna zblázní (ze zoufalství), a snaživě si před vás klekne v pánských tangách a s růží v puse, je nejvyšší čas na otázky. Pakliže vás nudí už jen samotný pohled na něj a jste schopná být aktivní jen proto, abyste od něj měla klid, nebo mu "citově" neublížila, odpovědí na situaci je psychoterapeut (popřípadě rozchod).
Ale v případě, že jste jen přetažená, či cítíte jisté nesrovnalosti v tom, co od milostného vztahu očekáváte, dejte tomu čas. Vyzkoušejte nové věci, sdělte partnerovi, co je špatně. Jak? Můžete si navzájem napsat na lístky, jak byste si představovali ten nejžhavější den života, seznam situací či praktik, na kterých je podle vás vhodné pracovat, co chcete zažít atd. Kterýkoliv vstřícnější přístup je lepší než jen sledovat seriály v televizi a v duchu si říkat: "Je to pořád stejný, znám ho jako svoje boty. Osprchuje se a přijde mě rušit. Myslí si snad, že mě ohromí ručníkem omotaným okolo pasu? To by musel zhubnout tu pneumatiku. Ach jo. Proč mu musela fantazie uvíznout na kreativním pohřebišti?"

Permanentka na vyvrcholení? Neexistuje!

Stres, aktuální rozpoložení, alkohol, zdravotní stav, nevhodně zvolená technika stimulace atd. atd. Důvodů, proč každá soulož nemusí končit výbuchem slasti je dost. Přeci jen nejste na klíček. Ale co si budeme povídat? Obavy, že tím partnera zklamete, jsou skličující. Popřemýšlejte nad faktory, které vám brání v prožitcích, pozorujte reakce svého těla, nenechte se odbýt odfláknutou předehrou, masturbujte, když se vám do toho bude chtít. Hlavně nemějte pocit viny, záměrně orgasmus nepředstírejte, ba naopak přiznejte nejen sama sobě, že máte problém. Vždyť i králíčkovi od Duracelu někdy dojdou baterky, ne?

Co dělat a používat pro dokonalý obličej?

7. dubna 2010 v 19:49 | Waše žena |  *Krása
Chtěla byste dokonalou tvář?Tady jso utipy co pro to udělat!!!

 • Každé ráno si opláchněte obličej vlažnou nebo studenou vodou.
 • Večer se pořádně odličte(jeden tamponek nestačí) a opět řádně opláchnětew tvář vodou
 • Používejte kvalitní peelingy,krémy a masky.
 • Používejte je pravidelně.
 • Za kosmetiku si vždy připlat´te!
 • Trhejte si obočí,udělá vaše obočí úplně jiné.
 • Malujte ho přírodními odstíny.
 • Chodte na kosmetiku.
 • Nepoužívejte make-up ani pudr,pokožka tak může dýchat a netvoří se pory.
 • Pokud to přecejen používáte,kupujte si pouze kvalitní!!!
 • Malujte si řasy,udělají váš výraz úplně jiný.
 • Nebojte se stínů a rtěnek!!!

Už žádné mastné vlasy!!!

7. dubna 2010 v 19:44 | Waše žena |  *Účesy a vlasy
Příliš horký vzduch vlasům nesvědčí
Příliš horký vzduch vlasům nesvědčí
foto: shutterstock.com

Méně je více

Kondicionér používejte pouze na konečky, a to v malém množství. Postačí vám velikost čajové lžičky. Nezapomeňte ho pořádně vymýt vlažnou vodou (zakažte si příliš teplou vodu!), zbytky přípravků vlasy zatěžují. Masky máte povolené, ale maximálně jednou týdně. Vybírejte přitom kvalitní, nejlépe profesionální výrobky, které vlasová vlákna nezatíží. Vyzkoušejte také masku, která reguluje mastnou, vlasovou pokožku, například od značky Wella.

Finální úprava

Vlasy nevysušujte horkým vzduchem, fén přepínejte na nižší teplotu, a pokud to jde, nechte hřívu přirozeně uschnout. Snažte se omezit i množství stylingových přípravků - tužidla, gely a vosky vlasy zatíží.

Zbavte se mastnoty - rychle a účinně!

Nemáte čas na neustálé umývání vlasů? Ani tak si nemusíte dělat ostudu se zplihlým účesem. Vsaďte na suchý šampon a tím si interval mezi mytími zkraťte. Vyzkoušejte přípravek značky Lee Stafford, který vlasy vyčistí, osvěží a navíc krásně voní. Alternativou je i hypoalergenní Klorane, který obsahuje výtažky z kopřiv a reguluje aktivitu mazových žláz. Neumíte si představit, na jakém principu tyto šampony pracují? Jedná se o pudrový přípravek s obsahem rýžového prášku, který z vlasů vytáhne mastnotu. Vlasy potom musíte jen důkladně vyčesat.
Naučte se fígle, jak zamaštěné vlasy zamaskovat. Pokud nestíháte, jednoduše je sepněte, ozdobte tenoučkou čelenkou a přelakujte. Uvidíte, že nikdo nic nepozná!

Padají vám vlasy?Zjistěte proč!

7. dubna 2010 v 19:43 | Waše žena |  *Účesy a vlasy
Zdravé ženě vypadne až 100 vlasů denně (po mytí to může být daleko více), takže nepanikařte, pokud jich máte po česání plný kartáč. Tato situace je běžná zejména na jaře a na podzim.

Nejčastější příčiny

 • hormonální změny
 • zvýšená či snížená funkce štítné žlázy
 • dědičnost (převážně u mužů)
 • nevhodná strava
 • špatný krevní oběh
Padání vlasů postihuje také přísné dietářky, kterým chybí zásadní živiny. Další důvod může být i psychická nepohoda. Máte za sebou období plné stresu? Pak je možné, že budete vlasy ztrácet 2 - 3 měsíce poté. Stejně silně může zapůsobit i prožité trauma nebo šok.
Ženám padají vlasy ve větší míře i po porodu. Většinou se ale jedná pouze o první půlrok, pak by měly obtíže ustat. Týká se to i období menopauzy, kdy v těle klesá hladina estrogenu. Pokud potíže trvají, může pomoci hormonální léčba.
Při mytí si vlasy necuchejte
Při mytí si vlasy necuchejte
foto: shutterstock.com

Nepoškozujte je ještě více!

Vlasovým kořínkům můžete uškodit i vy sama - každodenním fénováním, žehlením, kulmováním, ale i těsnými culíky. Dále nevhodně zvolenou vlasovou kosmetikou a agresivními barvami na vlasy.
Zdravá musí být především pokožka vaší hlavy. Zapomeňte proto na silné drbání při mytí, sušení a používání hrubých kartáčů. Používejte jemné šampony z lékárny a pořiďte si bylinné tonikum, se kterým hlavu pomasírujte a prokrvte. Účinná jsou i kofeinová tonika, například Plantur 39.

První pomoc

Pokud vás padání vlasů postihlo poprvé, je možné, že postačí pouze doplnění vitaminů. Ujistěte se proto, že tělu dodáváte veškeré potřebné živiny. Dbejte na dostatek železa, vitaminu B, A a selenu. Ale pozor - vypadávání vlasů může vzniknout jak nedostatkem těchto vitamínů, tak i příliš vysokou dávku posledních dvou jmenovaných. Vsaďte na doplňky, které jsou zaměřené přímo na problém padání vlasů, například Revalid.
Pokud vlasy ubývají, navštivte lékaře
Pokud vlasy ubývají, navštivte lékaře
foto: shutterstock.com
Dobré jsou i přírodní odvary - například kopřivový. Jak na něj? Kopřivy povařte ve vodě asi třicet minut. Nechte vychladnout a přidejte 1/4 litru octa. Opláchněte s ním umyté vlasy. Stejně dobře vám poslouží i zázvor.
Pokud máte méně vlasů, pomůže vám i šikovný střih, který dodá optický objem. Ideální jsou kratší, zajímavě sestříhané účesy.

Kdy vyrazit k lékaři?

Jestliže naše pravidla dodržujete a vlasy stejně ubývají, zajděte k lékaři.
Pomůže vám zjistit příčinu. Je možné, že vám jen nevyhovují některé léky, které užíváte. Odborník vám může předepsat hormonální léčbu, potravinové doplňky, vlasové tinktury, ale i vitamin B12 v injekcích. Zároveň vyloučí zmíněné poruchy štítné žlázy, cukrovku, lupénku, nebo i nádorová onemocnění. Proto s jeho návštěvou neotálejte!

Jak na lupy?

7. dubna 2010 v 19:41 | Waše žena |  *Účesy a vlasy
Proč se objevují?
Abyste věděly, jak s lupy bojovat, musíte znát příčiny jejich vzniku. Leckdy tak problémům předejdete. Nejčastějšími faktory, kvůli kterým se dělají nepěkné šupinky, jsou příliš agresivní přípravky, chybné mytí, špatná strava nebo stres. Tyto chyby můžete napravit a tím jejich výskyt omezit na minimum. Pozor si dejte i na nepříjemné svědění hlavy. Zkuste vydržet a neškrábejte se. Čekal by vás jen další přírůstek nepříjemných šupinek.
Další příčinou potom může být přemnožení kvasinek nebo plísní v lidském těle. Není výjimkou, že lupy doprovázejí různá kožní onemocnění, nejčastěji lupénku. Příznakem toho, že se nejedná jen o mírné obtíže, jsou šupinky a zarudnutí i v obličeji a stroupky na hlavě. V tomto případě se potíží samy nezbavíte a měly byste vyhledat lékaře.

První pomoc

Jestliže lupy dostihly i vás, začněte tím, že vyměníte šampon. Je totiž možné, že vám jen nesedl určitý výrobek. Nahraďte ho jemným přípravkem, určeným pro citlivou pokožku. Pokud to nezabere, vsaďte na šampony speciálně určené pro boj s lupy. Nejlepší službu vám prokáží přípravky z lékárny, například Dercos od Vichy.
Barvení raději přenechte odborníkům
Barvení raději přenechte odborníkům
foto: shutterstock.com

Zlatá pravidla

Hlavu při mytí příliš nedrbejte a šampon pořádně vymyjte vlažnou vodou. Jeho zbytky by způsobily další neplechu. Pozor si dejte i na fénování vlasů horkým vzduchem a přílišné používání stylingových přípravků. Zapomeňte i na domácí barvení, zejména tehdy, pokud vlasy zesvětlujete o více než dva odstíny. Profesionální barvy se k vaší hřívě chovají mnohem šetrněji.
Zapracujte i na své životosprávě a pitném režimu. Je možné, že vám jen chybějí některé vitaminy. Vyzkoušejte proto potravinové doplňky pro zlepšení kvality vlasů. Ze svého jídelníčku vyřaďte příliš tučná a sladká jídla. Naopak přidejte na ovoci, zelenině a proteinech (maso, vejce, mléko). Nezapomínejte ani na selen (ořechy, ryby), beta-karoten (mrkev, rajče, paprika) a zinek (játra, ryby, semínka).

Stojí za vyzkoušení!

Jednou týdně si můžete pomoci i doma. Skvěle působí například citronová šťáva. Tu můžete přidat do vody a opláchnout s ní již umyté vlasy. Podobně můžete použít i ocet (nejlépe jablečný). Postačí dvě čajové lžičky na litr vody.
Zabírá i gel z aloe very, kterým promasírujete pokožku hlavy. Na polštář rozprostřete starý ručník a nechte působit přes noc. Ráno vlasy opláchněte šamponem.
Z bylinek funguje rozmarýn nebo tymián. Ty přelijte horkou vodu a nechte odstát a poté použijte na závěrečné opláchnutí vlasů.

Krásné i obočí

7. dubna 2010 v 19:40 | Waše žena |  *Krása
Upravené obočí dodá vaší tváři výraz
Upravené obočí dodá vaší tváři výraz
foto: samphoto.cz/jiunlimited
Obočí ovlivňuje výraz obličeje. Je-li upravené a dobře klenuté, vypadají oči otevřeně a živě. Naopak když obočí srůstá nad kořenem nosu a je příliš husté, působíte zamračeně. Pečujte proto o jeho tvar, hustotu a barvu.

Datum publikace článku

Publikováno: 18. 11. 2008
Mezi obočí, která jsou jednoduše nezapomenutelná, patří tenké klenuté oblouky Marlene Dietrich, které jí jednoznačně dodaly na nepřístupnosti a lehké nadřazenosti. Nebo obočí Liz Taylorové v roli Kleopatry, husté obloukovité dodalo kulatému plnému obličeji sílu a jas. S obočím experimentuje i Madonna, jeden čas bylo její obočí tmavší a protažené až ke kořenu nosu, působila tak démonicky až temně.

Přirozenost se vyplatí

Někdy není potřeba tvar obočí upravovat, stačí ho jen zvýraznit tužkou nebo stíny. Dělejte to tak, aby obočí nevypadalo narýsované, chcete přeci přirozený vzhled obočí. Nejbezpečnější je stín na obočí, který se nanáší krátkým šikmo zastřiženým štětečkem. Působí naprosto přesvědčivě. V tomto případě se vyplatí nechat si názorně ukázat péči o obočí od vizážisty, který vám poradí vhodný odstín barvy vzhledem k vašim vlasům, dá tip na vhodné přípravky a předvede způsob vytrhávání chloupků.

Vytrhávání obočí

Když dojdete k názoru, že je vaše obočí příliš dominantní, nebo dochází k jeho srůstání, přichází na řadu pinzeta. Chloupky u kořene nosu každopádně odstraňte, jinak budete vypadat zachmuřeně. Chcete-li obočí tvarovat, musíte chloupky vždy vytrhávat od spodního okraje. Aby bylo vytrhávání bezbolestné vypněte kůži mezi dvěma prsty a chloupek vytrhněte ve směru růstu. Chce to cvik, potom to jde celkem snadno a rychle.
Chloupky vytrhávejte od spodního okraje
Chloupky vytrhávejte od spodního okraje
foto: samphoto.cz/jiunlimited

Permanentní make-up

Máte-li obočí příliš světlé nebo řídké, je pro vás permanentní make-up výhodou. Jedná se o vpravení barevné směsi na bázi přírodních substancí pomocí jehly do kůže. Barva se po dvou třech letech musí obnovit a nejlepší je, když se vystihne odstín vlasů. Když uděláte razantní změnu barvy vlasů, musíte tomu odstín obočí přizpůsobit.

Barvení obočí

Nechcete-li každý den obočí domalovávat a permanentní make-up vám nevyhovuje, zkuste klasické barvení u kosmetičky. Není potřeba barvit všechny chloupky, necháte-li některé chloupky bez barvení, dosáhnete přirozeného vzhledu obočí. Barvení se musí opakovat asi po čtyřech až šesti týdnech.

Husté a padající obočí dolů

Tady je rychlá snadná pomoc, přilepte ho nahoru. Existují speciální tužidla, většinou bezbarvá, ale můžou být i v odstínu obočí, kterým chloupky zafixujete. Ale stačí i obyčejný lak nebo tužidlo na vlasy.

Čeho se vyvarovat

 • Rozhodně vám neprospěje, když si obočí obkreslíte černým kajalem, výsledek je příliš tvrdý i pro přirozené černovlásky.
 • Světlovlásky by neměly používat šedou tužku na obočí. Lepší je popelavá barva nebo béžová.
 • Netrhejte obočí z horní linie, chloupky by nepěkně trčely. A před radikální změnou tvaru obočí se poraďte s odborníkem. Špatné zásahy bývají zpravidla nevratné