Pořád mluví o své bývalé

28. ledna 2010 v 18:31 | Waše žena |  *Osudy
Před nedávnem jsem se na jedné pracovní akci seznámila s mladým mužem, přeskočila jiskřička a po třech týdnech vzájemného oťukávání jsme spolu začali chodit. Náš vztah netrvá dlouho, sotva dva měsíce. Mně je 31 a jemu 36 let.
Karel je milý, příjemný, galantní, cítím se s ním dobře. Trochu mne však zaráží jedna věc. Zdá se mi, že příliš často mluví o své bývalé partnerce, se kterou se rozešli asi měsíc před tím, než jsme se poznali my dva. Z jeho vyprávění vím, že spolu chodili a pak už i žili ve společném bytě celkem sedm let. Byli už vlastně taková zavedená dvojice, stabilní, dlouholetý vztah.
Dokonce plánovali rodinu, svatbu, společný život do budoucna. Pak to prý skončilo ze strany partnerky, která se zamilovala do někoho jiného. Rozchod proběhl vcelku klidně, bez nějakých větších emocí. Karel říkal, že mu bylo jasné, že i kdyby se stavěl na hlavu, stejně by ničeho nedosáhl a ona by od něj odešla tak jako tak.
Když jsme spolu, je ke mně milý a pozorný, ale během schůzky několikrát v různých souvislostech zavede řeč na svou bývalou přítelkyni. Vzpomíná, kam spolu chodívali, co plánovali, vypráví mi, jaká byla, co pro něj znamenala, jak moc ji měl rád. Pokaždé hned dodá, že už je to pryč, že je šťastný, že mne má.
Chápu, že pro něj byl rozchod asi hodně těžký a potřebuje nějaký čas, než se s tím vyrovná. Myslím si ale, že od něj není zrovna fér, dělat si vrbu zrovna ze mne. Už jsem mu jemně naznačila, že mi to jeho časté vzpomínání na přítelkyni není příjemné. Odpověděl mi na to, komu jinému by se měl se svými pocity svěřit, když ne mně, která je mu v současné době nejblíž.
Co si o tom myslíte? Mám doufat, že ty řeči o bývalce časem přejdou, nebo bych měla být ostražitá, protože to, co mi dělá, není úplně v pořádku? Nechci mu ublížit, ani hned v zárodku kazit náš začínající vztah, jen jsem z jeho chování zmatená.
Sylva
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak vycházíš s bývalým/ou svého partnera?

*Nesnáším ji/ho 100% (2)
*Kamarádíme se 0% (0)
*Neřeším ho/ji 0% (0)
*Naoko se bavíme 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama