Nežít ze vzpomínek

24. ledna 2010 v 18:41 | Waše žena |  *Osudy
Život nám někdy připravuje opravdu drsný scénař osudu.Často se stává že nám vezme i naše blízké.Je třeba abychom šli dál...


Člověk by měl jít dál a najít někoho, s kým může život pokračovat. Ale když nenajdeme toho správného, vzpomínky a minulost na nás tím více doléhají.
Zuzana:
Před šesti lety nás opustil strýc, který prožil s mojí tetou dvacet let společného života a s nímž měla dvě děti. Ze začátku byla teta velmi smutná, ale postupem času ji začal přepadat vztek. Teta dlouho nemohla strýci odpustit, že ji tu nechal se dvěma nezletilými dětmi a dluhy na domácnost.
Nyní jsou už obě děti dospělé a dluhy se zmenšily. Teta už k strýci necítí zlost. Při vzpomínkách se vrací už jen k tomu dobrému, co spolu prožili. V současné době má přítele a vypadá šťastně.
A tak by to mělo být u všech. Po smrti blízkého člověka vzpomínat jen na to hezké, co jsme s ním prožili, musíme jít ale dál a nežít jen ze vzpomínek.
Kamila:
Ještě to není ani 2 roky, kdy se mi během jediné vteřiny zhroutil celý svět jako domeček z karet. S dlouholetým partnerem jsme ten den plánovali společnou budoucnost... během půl roku společné bydlení a dokonce i datum svatby.
V ten samý den měl přítel tragickou autonehodu a vážným zraněním podlehnul. V tu chvíli jsem chtěla zemřít s ním a nedokázala jsem si představit život bez něj. Díky uklidňujícím lékům, ale hlavně díky rodině a kamarádům, jsem se za nějaký čas postavila na vlastní nohy.
Protože člověk nedokáže a nechce být sám se svým žalem, našla jsem si po čase partnera. Ten mi však ublížil fyzicky i psychicky, proto jsem od něj za čas odešla a řekla si, že radši zůstanu sama se svými nádhernými vzpomínkami, ale i se svým žalem, který stále trvá. Neustále se probírám fotkami, ale zapomenout na milovaného člověka nelze. Osud je krutý, nevyzpytatelný a bohužel nelze změnit, i kdybychom si to tolik přáli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi ve vztahu náročný/á???

*velmi 26.3% (5)
*jak v čem 57.9% (11)
*nejsem 15.8% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama