Největší mýty o ženách

22. ledna 2010 v 14:45 | Waše žena |  *Ženy všeobecně
Ženská patří k vařečce a plotně! Ženské jsou nehorázné drbny. Fotbalu ženská nikdy nemůže rozumět… Myslíte, že si tyhle hospodské řeči my ženy opravdu zasloužíme?
O ženách se traduje hodně mýtů, kterým muži věří a kumpánům na ně bezhlavě přikyvují. Co se o nás ženách ještě povídá? A co bychom měly vědět, abychom to pánům tvorstva ihned vyvrátily?
Ženy cítí, muži myslí: Ženy jsou považovány sice za něžná stvoření, kterým přísluší city, ale proč by měly být nazývány hloupými slepicemi? Jo, to muži jsou myslitelé! Pánové se budou muset pořád smířit s faktem, že je vědecky dokázáno - ženy používají obě poloviny mozku současně, kdežto muži pouze jednu nebo druhou. Zatímco ženy dokáží dokážou smísit racionalitu s emocionalitou a vnímají v souvislostech, muži tyhle složky od sebe oddělují. Proč by tohle propojení mělo ženy znevýhodňovat? Kde se vzalo přesvědčení, že fakt, že ženy mnohem více využívají intuice je jejich nedostatkem? Možná to souvisí s tím, že již v patriarchátu byl rozum pokládán za symbol mužství, který stojí výš a city ženy níž. A co ženy objevitelky, ty jsou snad důkazem, že pravda je někde jinde!
Žena nesmí vydělávat víc než muž: Opravdu existují muži, kteří jsou natolik ješitní, že představa o tom, že žena vydělá víc je nemyslitelná. Proto jsou rodiny, ve kterých se o penězích moc nemluví. Rodinná kasa se tak plní z neznáma. Muž totiž bude málokdy jásat nad tím, že žena vydělává víc.
Muži jsou dominantní, ženy submisivní: Kdyby tomu tak opravdu bylo, už v dávné minulosti by ženy nepřežily. Vezměte si zvířata nám nejvíce podobná, a to lidoopy - připadají vám jejich samičky křehké a snadno zranitelné? A dovedete si představit, jak by dopadly, kdyby takové skutečně byly?
Ženská nic nevydrží: Tak to by tady už dávno nebyla. Chlapa píchne a kňourá, sténá, skučí, stěžuje si, jak ho všechno bolí. A ženy musí muže opatrovat, hýčkat a soucítit. Běda, když by tomu tak nebylo! To ženská musí zvládat dalších deset věcí a nikomu si nestěžuje.
Žena se realizuje v mateřství, muž v práci: Většinou tomu tak opravdu je. Není to ani snad tím, že by to tak všechny ženy chtěly, ale nějak to tak samo plyne. Žena touží sice po rodině, ale to neznamená, že ji vlastní kariéra nezajímá.Jen malé procento žen je doživotně spokojeno s rolí matky. Většina z nich chce ještě něco víc, chce dokázat, že umí i jiné věci, než utírat dětem prdelky. Byť by to po určitou dobu života byla ta nejsladší povinnost. A myslím si, že je dobře, že to chce. Děti dokáží být náležitě hrdé na maminku, která něco dokáže a maminka rozhodně nebude tolik traumatizovaná jejich odletem z hnízda. Nezbudou jí totiž prázdné ruce.
Muž miluje svobodu, žena se jí bojí: *Ale kdepak! *Dříve byly ženy považovány za divné, pokud ve dvaceti nebyly provdané a první dítě nebylo na cestě. Ale dnes tomu tak určitě není. Teď už existuje mnoho žen, které svobodu staví na příčky nejvyšší. Žena se nebojí svobody. Jenom má někdy strach o ni usilovat.
*Žena potřebuje lásku, muž sex: *Nesmysl. Sex bez lásky je k ničemu, podobně jako láska bez sexu. Muž bez ženy. A žena bez muže. Bez mýtů a předsudků.
Jsou věci mezi nebem a zemí, o kterých se domníváme, že jsou prostě dané. Ale opravdu se s nimi musíme smířit?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký typ ženy jste???

*hodná holka 11.1% (3)
*normální holka 25.9% (7)
*potvora 11.1% (3)
*svině 7.4% (2)
*hysterka 3.7% (1)
*žárlivka 14.8% (4)
*asi vše 14.8% (4)
*ani jedno 11.1% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama