Mužský orgasmus

25. ledna 2010 v 15:25 | Waše žena

Mužský orgasmus a ejakulace

U muže nastává sexuálního vzrušení, pokud ho záměrně neoddaluje, většinou strměji než u ženy. Na vrcholu mužského orgasmu dochází k výronu semene, což je pro muže tělesně i psychicky příjemný prožitek. Dostaví se pocit, že již nelze zabránit ejakulaci. Krátce předtím dojde k extrémnímu pocitu slasti. Pocit napětí, že ejakulace nastává, nebo jednodušeji, že "už to přijde", což zhruba dvě vteřiny imponuje právě jako "pocit nevyhnutelnosti", se skutečně bez ohledu na vlastní vůli a také bez ohledu na případné zevní vyrušení prostoupí s ejakulací, s výronem semenné tekutiny a s orgastickými stahy ve svěrači močového měchýře a v oblasti konečníku. A to vše pak s sebou přináší sexuální uspokojení.
Ale k ejakulaci samotné. Stahy v přídatných pohlavních orgánech nahromadí semeno do prostatické části močové trubice. Odtud se svalovými stahy prostaty (jež je možno nahmatat rektálně) dostává sperma spolu s prostatickým výměškem do roztaženého bulbu a do močové trubice až k jejímu ústí a odtud dále ven. Na počátku ejakulačního pochodu se uzavře močový měchýř (zároveň se sevřením svěrače konečníku), takže semenná tekutina nemůže do měchýře a z měchýře k ní nemůže moč. Ve druhé fázi ejakulace se však přední svěrač otevře, což podpoří pohyb semenné tekutiny k ústí.
Následné první dvě tři kontrakce močové trubice vystřikují semennou tekutinu někdy až do vzdálenosti 60 cm nebo, když jsou stahy méně intenzivní, semenná tekutina z pyje pomalu vytéká.
Při zkoumání kontrakcí, které se zkoumají a měření na stazích konečníku, se zjistilo, že jak u mužů, tak i u žen se projevují dva typy orgasmů. Častější je u mužů ten, kdy v průměru dojde ke 12 pravidelným stahům během 15 sekund. Síla kontrakcí narůstá, nejvyšší je při 7 až 8 stazích, pak se opět snižuje. U druhého typu je průměr 23 kontrakce, jež proběhnou ve 40 sekundách. Začátek je stejný jako u prvního typu, jenomže zde po několika pravidelných kontrakcích následují stahy nepravidelné. Typy orgasmu jsou konstantní; během života se nemění. Protože každý muž zaznamenává jen jeden z těchto orgasmů, nelze nijak srovnávat jejich pocitový doprovod.
Muž prožívá při orgasmu extatický pocit na hranici ztráty vědomí, po němž zase rychle vzrušení opadá. Je to stav, jehož prožitkové kvality lze jen obtížně specifikovat.

G-bod u mužů

Jeden povedený reklamní slogan hlásá, že i muži mívají své dny. Totéž by se mohlo konstatovat o G-bodu, který byl dosud spojován téměř výhradně se ženským tělem. Mužský G-bod je na rozdíl od toho ženského méně sporný. Tento vysoce citlivý bod je tvořen prostatou. Žláza velikosti kaštanu se nachází pod močovým měchýřem a produkuje většinu ejakulačního sekretu. Protože je žláza nejlépe dosažitelná análním otvorem, měly by si všechny milenecké páry vzít k srdci dodržování základních hygienických pravidel. Mnoho mužů, kteří již stimulaci svého G-bodu zažili, mluví o velmi vzrušujících pocitech. Nejde o žádné pohádky, neboť sexuologové skutečně zjistili, že pokud je muž již delší čas před ejakulací drážděn masáží v oblasti prostaty, dochází k napodobování a ještě zesilování tří částí mužského orgasmu: stahování a tepání močovodu, napnutí prostaty a svalstva pánve.
Análním stimulováním k orgasmu
Jak již bylo zmiňováno, mužský G-bod je možno dosáhnout nejlépe řitním otvorem. Zavedení prstu nebo erotické pomůcky vyžaduje nejvyšší opatrnosti a hygieny. V oblasti análního otvoru se nalézá spousta nervových zakončení, a tento je tudíž více než citlivý. Muž si lehne na záda dříve než partner zavede prst, může z hygienických důvodů použít část prstové rukavice z umělé hmoty a potřít ji silnou vrstvou nějakého lubrikačního krému, aby se zamezilo zranění. Zavádět můžeme například i vibrátor nebo jinou erotickou pomůcku k tomu vhodnou. Teprve potom může pomalu postupovat vpřed až k prostatě, která je vnímána jako měkký a kulatý objekt. Někteří muži dokonce dosahují díky stimulaci prostaty orgasmu. Jejich penisu se partner ani nemusí dotknout. Tímto způsobem prožívají pánové své vyvrcholení nesmírně intenzivně.
Mužské pohlavního ústrojí-detail
Jakýkoliv nejpodrobnější verbální popis polohy prostaty nedokáže úplně nahradit správný anatomický obrázek. Podívejme se blíže na mužské pohlavní ústrojí:
1. močový měchýř
2. semenné váčky
3. prostata (bod-G)
4. přídavné žlázy
5. trubice
6. chámovod
7. nadvarlata
8. varlata
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

V kolika jste prožili svůj první sex?

*10-13 16.9% (13)
*14-16 27.3% (21)
*17-18 27.3% (21)
*19-21 15.6% (12)
*22 a více 13% (10)

Komentáře

1 Majkl Majkl | 15. června 2013 v 2:05 | Reagovat

K orgasmus je supr i masáž prostaty tady je o tom pěkný článek: www.ruzovyslon.cz/sexualni-praktiky/masaz-prostaty-nejlepsi-orgasmus/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama